Szeretnék néhány szót ejteni az üveghátfal megfelelő előkészítéséről, hogy segítsek azoknak, akik még csak most tervezik egy ilyen burkolat beszerzését. Ez a néhány pont nem tekinthető teljeskörű leírásnak, azonban sokat segíthet a tervezés során.

Bejutás

Elsőre nem mindig egyértelmű, hogy az üvegpanellel el is kell tudni jutni a konyháig. Gyakran teszik fel nekünk a kérdést, hogy mekkora a legnagyobb méret, amit egyben tudunk gyártani? Nos, ez 360cm téglalap alakú üveg esetén, de egy ekkora üveget szinte lehetetlen felvinni egy panelház 8. emeletére. Mi minden felmérés esetén megnézzük a liftet, a lépcsőházat, számba vesszünk minden lehetőséget, de olykor a felmérés és a beépítés között bekerül az előszoba szekrény, felkerül a korlát, de olyan is előfordult már, hogy mégsem készült el egy lépcső.
Tipp: Ügyelj a megfelelő időzítésre! Érdemes már a tervezési szakaszban felkeresni minket, így az üveghátfal beépítése is jól ütemezhető.

Alapozás

Az üveg éleinél szilikonos tömítést használunk, ilyenkor maszkoló szalaggal védjük a falfestést. Sajnos előfordul, hogy a falfelület egyáltalán nincs alapozva, vagy az alapozás nem megfelelő, és még a leggyengébb maszkoló szalag is „letépi” a festéket a falról eltávolításkor.
Tipp: Őrizd meg a festékek színkódját, legyen tartalék festéked!

Ha falfesték tapadása nem megfelelő a falra, akkor a leggyengébb ragasztóval ellátott maszkolószalag is letépheti.

Inspiráció

Az üveghátfalat hosszú időre tervezzük, ezért nem javasoljuk az elsietett képválasztást. Tisztában vagyunk vele, hogy a legtöbb helyen minden csúszik és nehéz tartani a határidőket, de ennek ellenére mégis azt mondjuk, hogy érdemes akár plusz 2-3 hetet is szánni a megfelelő képválasztásra. Ez az idő jelentősen lerövidíthető, ha van kialakult koncepció.
Tipp: Inspirálódj! Használd a http://www.konyhahatfal.hu oldalt!

Ajánlatkérés: http://bombexhome.hu/mennyibekerul

További tippekért nézd meg ezt a bejegyzésünket is!